Київ, вул. Багговутівська, 23, тел. +38 (050) 519 85 91

Jshopping Cart

+38 (050) 519 85 91
Як підключити «зелений» тариф для приватних домогосподарств?

Як підключити «зелений» тариф для приватних домогосподарств?

Як підключити «зелений» тариф для приватних домогосподарств?

Кожен споживач електроенергії має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві фотоелектричної станції, призначеної для виробництва та продажу електроенергії. Величина номінальної потужності такої сонячної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт, а також дозволеної потужності споживання, що визначена договором про приєднання.

Розрахунок обсягу виробленої електроенергії домогосподарством проводиться шляхом знаходження різниці між значенням виробітку сонячної електростанції та власним споживанням, а отже необхідно забезпечити перевищення сумарного значення генерації над сумарним значенням споживання.

Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). «Зелений» тариф прив’язано до курсу євро, а перерахунок «зеленого» тарифу в національну валюту здійснюється НКРЕКП щоквартально. Крім цього, розміщення інформації щодо величини «зеленого» тарифу здійснюється кожним електропостачальником.

Електропостачальник не має права відмовити споживачу в купівлі за "зеленим" тарифом електричної енергії, однак споживач зобов’язаний дотримуватися наступних вимог:

1. Дотримання інструкцій монтажу та експлуатації електричного обладнання;

2. Дотримання правил улаштування електроустановок (ПУЕ);

3. Дотримання законодавчо затвердженого порядку введення в експлуатацію;

4. Інверторне обладнання не повинно погіршувати параметри якості електричної енергії.

Сонячні електростанції «під ключ», що встановлюються компанією Solartec, повністю відповідають вимогам щодо монтажу та порядку введення в експлуатацію, тому з нами Ви не перейматися відповідністю умов установки Вашої фотоелектричної станції та законодавства.

Порядок отримання «зеленого» тарифу

Етап 1. Закупівля обладнання для сонячної електростанції

Фахівці Solartec покладаючись на багаторічний досвід проектування і установки сонячних станцій проводять вибір оптимального електричного обладнання, систем кріплення, варіанта розміщення сонячних панелей та допоміжних матеріалів.

При поставці обладнання компанія Solartec надає замовнику технічні паспорти українською або російською мовою.

Етап 2. Монтаж сонячної електростанції

Після вибору та закупівлі необхідного обладнання та матеріалів проводиться його монтаж на об’єкті замовника. Монтаж – це один з найважливіших та найвідповідальніших етапів на шляху встановлення «зеленого» тарифу. Монтажем повинні займатися тільки спеціалісти, адже на етапі електричних підключень існує небезпека для людського життя. Коло постійного струму знаходиться під напругою до 1000В.

Монтаж обладнання сонячної електростанції повинен здійснюватися відповідно до рекомендацій заводів-виробників цього обладнання, визначених у паспортах та інструкціях, та з дотриманням ПУЕ.

Етап 3. Реєстрація банківського рахунку

Для отримання прибутку від реалізації електроенергії за «зеленим» тарифом необхідно перед поданням заяви відкрити рахунок у банківській установі. Реквізити для отримання коштів вказуються в заяві-повідомленні.

Етап 4. Заява-повідомлення про встановлення сонячної електростанція

Після проведення монтажу та реєстрації банківського рахунку необхідно письмово повідомити енергопостачальника про встановлення сонячної електростанції. Генеруюча установка вважається введеною в експлуатацію з дати подання (відправлення) заяви-повідомлення.

Разом із заявою-повідомленням у двох примірниках подаються однолінійна схема підключення фотоелектричної станції, де обов’язково зазначаються фактично встановлені елементи, їх номінальна потужність та місце встановлення.

Перевірка відповідності рівня потужності фотоелектричної станції (до 30 кВт) та дозволеної потужності приєднання (відповідно до Договір на користування електричною енергією) здійснюється протягом 3 робочих днів.

Етап 5. Встановлення двонаправленого лічильника

У разі відсутності зауважень електропостачальник надає побутовому споживачу рахунок для оплати послуг з улаштування вузла обліку. За фактом оплати енергопостачальник протягом 3 днів у містах і 5 днів у сільській місцевості виконує встановлення двонаправленого лічильника для замірів обсягу відпущеної і отриманої електричної енергії (вузол обліку) та модему.

Етап 6. Перевірка відповідності заявлених і реальних характеристик сонячної станції

Під час проведення робіт з улаштування лічильника електропостачальник безкоштовно здійснює обстеження генеруючої установки та оформлює акт відповідності заявлених параметрів з реальними. Перевіряється потужність інвертора, місце встановлення та фіксується наявність генерації у мережу.

Етап 7. Підписання договору купівлі-продажу

Під час улаштування вузла обліку представник електропостачальника надає для ознайомлення і підписання договір купівлі-продажу. Оскільки споживач має право продавати електроенергію, то у договорі потрібно зазначити терміни та спосіб оплати.

У разі технічного переоснащення сонячної електростанції підписується додаткова угода про внесення змін до договору купівлі-продажу, в якій обов’язково зазначається величина встановленої потужності генеруючої установки та дату введення установки в експлуатацію.

Звертаючись за послугою встановлення сонячної електростанції «під ключ» в компанію Solartec, Ви можете бути повністю впевненими у відповідності обладнання нашому законодавству та якості проведення монтажних робіт. З моменту заснування в 1993 році компанія Solartec встановила більше 400 фотовольтаїчних систем в усьому світі та, зокрема, в Європі.